İstanbul Kürtaj Fiyatları 2020

Hamilelik her zaman beklenen bir dönem olmayabilmektedir. Bu nedenle kadınların gebeliği sonlandırma operasyonu yaptırma hakları Türkiye yasaları gereğince, 18 yaşına ulaşmış her erişkin kadın bireyin talep edebileceği operasyonlardan biridir. İstanbul kürtaj fiyatları randevu alınan kliniğe göre ve gebelik süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kürtaj operasyonu hakkında randevu ve bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj Operasyonu Nedir?

 

İstenmeyen gebeliğin sonlandırılması operasyonu olarak bilinen kürtaj işlemi, kadınların beklenmedik gebeliğini vakum yöntemiyle giderme işlemidir. Rahim ağzına müdahale edilerek, anjektör yardımıyla rahim içi temizlenir ve gebelik sonlandırılır.

İstanbul kürtaj fiyatları araştırmalarında aldanılmaması gereken önemli noktalardan biri de kürtaj yöntemleridir. Kürtaj operasyonu son yıllarda hastanın ‘’Başka bir hastalığı ya da durumu’’ yoksa vakum yöntemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Rahimin tamamen temizlenmesi steril bir ortamda gerçekleştirilerek, hasta aynı gün kliniğimizden taburcu edilecek, stabil hayatına geri dönebilecektir. Kürtaj operasyonu sadece gebelik için değil, rahmin temizlenmesi ve rahimde oluşan hastalıkların giderilmesi için de kullanılan yöntemlerden biridir.

Vakum Yöntemi Ne Kadar Sürmektedir?

 

Dünya genelinde kullanılmakta olan vakum yöntemi hastanın hamilelik süresine göre 5 ile 15 dakika arasında sürmektedir. Ameliyatsız bir operasyon olan Vakum, hastanın vücudunda kesik ya da dikiş gibi izler bırakılmadan, rahim ağzına enjektör sokularak içinin temizlenmesiyle sona ermektedir.

Gebeliği sonlandırma işlemi sırasında lokal ve genel anestezi uygulanır, hastanın kürtaj esnasında hissizleşmesi sağlanır. Bu yöntem sayesinde ağrısız ve sancısız bir süreç yaşayacak olan hastalarımız, günlük aktivitelerine devam edebilecektir.

Vakum Yöntemi Riskleri Nelerdir?

 

Gelişen tıp teknolojisiyle, vakum yöntemi risksiz ve ağrısız bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Hastanın rahatsız olmayacağı bir şekilde uygulanan kürtaj, bütün kontrolleri yapıldıktan sonra risk düzeyini en aza indirecektir. İstanbul kürtaj operasyonlarında kullanılan Vakum yöntemi, kanama ya da ağrılı bir durum yaratmamaktadır. Fakat nadir durumlarda kürtajdan sonra az da olsa kanama ihtimali vardır. Bu hastanın endişeleneceği bir durum olmamakla birlikte aşırı kanamalar ve uzun süren kanamalar için doktoruna haber vermesi gerekecektir.

Güvenli Kürtaj Operasyonlarımız

 

Güvenli kürtaj operasyonu için İstanbul kürtaj kliniğimizden randevu alarak, hastanın gizlilik ve özel hayata saygı yasalarına bağlı kalarak operasyona alınacağından emin olabilirsiniz. Güvenli kürtaj demek hem doktorun hem de kliniğin temiz, steril ve eğitimli uzmanlarla donatılmış olması demektedir. 18 yaşından itibaren kadınların hakkı olan kürtaj operasyonu, hastanın kendi talebi doğrultusunda işleme alınır ve hastanın bilgileri gizli tutulur.

Aynı zamanda hasta 10. Hastaya kadar kürtaj operasyonuna alınmaktadır. Türkiye yasaları gereğince 10. Haftadan sonraki gebeliklere müdahale edilmemektedir. Güvenli kürtaj yönetmeliği ve bilgileri için kliniğimizle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, sağlıklı bir kürtaj döneminden geçebilirsiniz.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

 

Kürtaj operasyonu sadece istenmeyen gebeliğin sonlandırılması durumlarında değil, aynı zamanda düşük ve rahim hastalıklarında da uygulanması gereken operasyonlardan biridir. Özellikle hasta düşük yaptıktan sonra gebeliğinin bittiğini düşünmemeli, hemen Kadın doğum uzmanıyla görüşmelidir. Rahmin içinde parçaların kalması ya da aşırı kana sonucu pıhtılaşma olasılığı yüksek olduğu için hastanın kürtaj olması gerekebilmektedir.

Kürtaj hapı ya da çocuk düşürme hapları kullanılması tehlikeli olduğu gibi hap uygulamasından sonra da yine hastanın kürtaj olması gerekecektir. Hap kullanımı son derece tehlikeli bir işlem olduğu kadar, rahmin tamamen temizlenmesi için geçerli bir yöntem olmayacaktır. Kürtaj hapı kullanımı ya da düşük problemlerinden sonra İstanbul kürtaj kliniğimizden acil olarak randevu almanızı tavsiye ederiz.

Kürtaj Sonrası Regli Dönemi

 

Kürtaj operasyonu sonrası rahim için temizlendiği için regli döneminde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bunun nedeni çoğu zaman hormonlardan kaynaklı çoğu zamanda hamilelik sürecinin sonra ermesini sağlayan kürtaj nedeninden olabilmektedir. Kürtaj sonrası regli 30 ile 40 gün sonra başlayabileceği gibi erken regli olma ihtimali de olabilmektedir.

İstanbul Kürtaj operasyonu sonrası aşırı kanama ya da sürekli kanama gözlendiğinde direkt doktora başvurulmalı, regli kanamasıyla bu kanamanın bir tutulmaması gerekmektedir. Hastanın kısa zamanda aşırı kanama yaşaması düşük bir ihtimal olsa da, bu tür vakalarda doktorunuzla görüşmeyi ve olayın kontrol altına alınmasını ihmal etmemelisiniz. Kürtaj sonrası birkaç gün kanama olabilmekte, bu süreç artışa geçtiğinde tampon kullanmadan doktorunuzdan randevu alınız.

Kürtaj Operasyonunu Nerede Yaptırmalıyım?

 

Özel hastaneler ve klinikler tarafından yapılmakta olan gebeliğin sonlandırılması operasyonu, sağlık söz konusu olduğunda hassas olunması gereken bir noktadır. Öncelikle Türkiye’de ucuz, uygun fiyata merdiven altı, kimliği belirsiz insanlar tarafından yapılmaması gereken Kürtaj, İstanbul kürtaj fiyatları çerçevesinde sadece klinik ve özel hastanelere müracaat edilmesi gereken bir durumdur. Steril bir ortamda, uzman doktorlar tarafından yapılması gereken kürtaj operasyonu, daha sonra sağlık konusunda problem yaşamayacağınız bir aşamadan geçmeniz demektedir.

Kimliği belirsiz, merdiven altı yapılan kürtaj operasyonları riskli ve travmatik sonuçlar doğurabilmekte, çoğu hasta bu nedenle hayatını kaybedebilmektedir. Uzman doktorlarımız, tıp prosedürüne uygun kürtaj operasyonu yaparak hastanın hayati ve sağlıksal durumunu öncelikleri arasında tutmaktadır.

İstanbul Kürtaj Fiyatları Neden Değişiyor?

 

İstanbul Kürtaj fiyatları hastanın gebelik haftasına ve kliniğin kullandığı malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Her hasta için özel olarak kullanılan tıbbi malzemeler, çoğu zaman yurt dışından getirilerek, steril bir şekilde özenle kullanılmaktadır. Bu nedenle çoğu klinik ve hastane kendi doktoru ve kullandığı malzemeler çerçevesinde bir fiyatlandırma yapmaktadır. Bu fiyatların değişmesinin hastanın kimliğiyle ya da operasyonun kalitesiyle çoğu zaman ilgisi bulunmamaktadır. Hastanın gebeliği ilk haftalardaysa daha az bir ücret, 10. Haftaya yakın ise daha fazla bir ücret talebinde bulunulabilir. Bunun nedeni ise kullanılan malzemenin hastanın gebelik sürecine göre artmış olmasıdır.

Kürtaj Anestezi Yönteminde Fiyat Değişikliği Olur Mu?

 

Kürtaj olacak hastaların muayene sonrası hangi anestezi yönteminin kullanılacağı hakkında klinik tarafından bilgilendirilmesi gerekmektedir. İstanbul kürtaj fiyatları, hastanın anestezisinin lokal ya da genel olarak kullanılmasına bağlı değişiklik gösterebilir. Ancak bu bilgi doktor tarafından operasyon için gerekli görüşmeler yapılarak hastaya verilecektir. Hastanın kürtaj işlemi sonrası sürpriz bir fiyatla ya da durumla karşılaşması olasılığı kliniğimiz tarafınca çok düşük bir ihtimaldir. Hastanın bütün kontrolleri yapılır, kürtaj süreci hakkında bilgi verilir ve sonuç olarak ödenecek miktar söylenerek, operasyon tarihi belirlenir. Güvenilir kürtaj operasyonları yapan uzman hekimlerimiz, hastanın hem fizyolojik hem de psikolojik durumunu göz önünde bulunduracaktır.

Kürtaj Sonrası Muayene

 

Gebeliğin sonlandırılması operasyonu sonrası hastanın stabil durumunun kontrol edilmesi için, kürtaj operasyonundan 1 hafta sonra kliniğimize gelerek hastanın muayene olması gerekmektedir. Doktorun kürtaj sonrası verdiği ilaçları kullanması, söylenenleri yapması ve rahmindeki duruma bakılması için bu muayene şarttır. Sağlıklı bir kürtaj operasyonu için kliniğimizdeki Kadın doğum uzman hekimlerimize güvenerek, kürtaj sonrası muayeneye gelmeniz sizin için önemli bir aşamadır.

Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kürtaj sonrası hastanın ilk 2 hafta cinsel ilişkiye girmemesi ve regli döneminde tampon kullanmaması gerekmektedir. Aynı zamanda kürtaj sonrası bulantı, kusma, akıntı ya da kaşıntı gibi durumlar söz konusuysa doktorunuza haber vermeniz gerekmektedir. Çok düşük ihtimaller de olsa, kürtaj sonrası hastanın stabil durumundaki değişikliklerle ilgili doktorunuz bilgilendirmesi, kürtaj işleminin sorunsuz geçmesine katkıda bulunacaktır.